Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі) — бактерія, що заселяють різні відділи шлунку і дванадцятипалої кишки. Мікроорганізм, провокує розвиток захворювань гастродуоденальної зони: гастриту, дуоденіту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.
Бактерія поширюється контактно-побутовим шляхом: через предмети побуту та особистої гігієни, при поцілунках, і т.д.
Інфікування може викликати розвиток симптомів:
- регулярні болі в шлунку;
- відрижка і печія;
- нудота;
- неприємний присмак у роті;
- або ж людина може бути безсимптомним носієм бактерії - все залежить від штаму інфекції та стану імунітету хворого.
Helicobacter pylori — чим вона небезпечна для нас?
Відмінною рисою всього роду Helicobacter, в який входить хелікобактер пілорі, є здатність виживати і розмножуватися в кислотному середовищі, яке характерне для вмісту шлунка. Спіралеподібна форма і джгутики дозволяють бактерії проникати крізь густий шар слизу, який захищає слизову оболонку шлунку і дванадцятипалої кишки від впливу кислоти.
Бактерія закріплюється і починає розмножуватися в слизовій шлунку. У процесі життєдіяльності Helicobacter pylori синтезує ряд токсинів, під впливом яких клітини слизової оболонки шлунку пошкоджуються і гинуть, а захисний шар слизу - розчиняється. В результаті кислотне середовище починає впливати безпосередньо на незахищені клітини слизової оболонки, викликаючи запалення і виразки.
Важливо розуміти, що Helicobacter pylori - не єдина причина гастриту і виразки, хоч і важливий фактор, що сприяє розвитку захворювань травної системи.
Існує кілька методів діагностики Helicobacter pylori: дихальний тест, аналіз калу і аналіз крові. Аналіз крові на хелікобактер, як і аналіз калу не вимагає від пацієнта підготовки при здачі біоматеріалу в лабораторію. При аналізі калу визначається наявність самої бактерії, а при аналізі крові - антитіл, що виробляються організмом проти неї.В лабораторії «Медлаб» швидко та якісно проводять всі необхідні дослідження на предмет хелікобактеру.
Дізнатись деталі ви можете за номером: 093-6000-200
Останні новини
Зміна графіку роботи центрального пункту медичного центруЯк підготувати дитину до забору крові?
Check-Up — Профілактичні обстеження організму, необхідні кожній людині
Регулярні консультації гінеколога — запорука турботи про жіноче здоров’я
Знижки до 10% на лабораторні дослідження для пенсіонерів та для дітей
Всі новини